MURUKANGAS - 
eelistutatud korosioonikindel iselagunev muruseemnematt 

Rulli kangas pinnasele, kasta hoolega ja oota...

Muruseemnematid ja kangad:

Kui vajate ilusat, tervet ja tihedat muruplatsi või on tekkinud vajadus väiksemateks muruparandustöödeks, siis selle õnnestumiseks peate katma istutusala sobiva paksuse mullakihiga, valima sobivad seemned ja väetised, need ühtlaselt külvama ning seejärel tagama, et muruseeme ei uhtuks niisutamise või vihma tõttu, arvestama võimaliku umbrohu tekkega ning tagama, et seemned ei langeks ka lindude, loomade ja/või putukate rünnaku alla. Juhul aga, kui Teil  puudub kõigeks selleks tahe, oskused, aeg, kogemus ja vahendid, lisandub veel ka usaldusväärse tööde teostaja otsingule ja maksmisele kuluv aeg ja raha. Ühesõnaga, suurepärase muruvaiba saamiseks kulub palju aega, vahendeid ja kannatlikkust.

Kuid …  meie poolt pakutav innovatiivne EELKÜLVATATUD MURUVAIP, lihtne ja keskkonnasõbralik maakate, mis on spetsiaalselt välja töötatud muru külvamise lihtsustamiseks ja selle efektiivsemaks muutmiseks, seda nii professionaalidele kui ka koduaiapidajatele.  Murukangas on eelkülvatud murutekk, looduslik ja umbes 4 kuuga täielikult biolagunev, ülimalt kerge (50m2  = ca 10 kg), elastne (paksus vaid 3 mm) ning haakub ja sobitub ideaalselt mistahes profiiliga maapinnaga. Kiukihtide vahele on pressitud ruutmeetrile kuluv täpne istutuskogus, meie oludesse sobivad muruseemneid, koos täpse koguse ja sobiva granuleeritud väetisega, kõik see on kaitstud ülemäärase veevoolu, korosiooni, laste, lindude, loomade ja putukate eest. Samuti on tagatud muru õige istutussügavus. Kergesti kääride, noa jms lõigatav kangas võimaldab saavutada kauni tulemuse ka kitsastel ja raskesti ligipääsevatel aladel. Sobib hästi ka kaldpindadele, kraavi- ja tiigikallastele ning katuseaedade haljastustöödeks.

 

Kasutusjuhend

Muruvaibas olevate seemete kasv ja areng sõltub erinevatest teguritest: kliima, õhu- ja pinnase niiskus, pinnase tüüp jne. Kangas paigaldatakse soojal ajal, kui õhutemperatuur on igapäevaselt kõrgem kui +8 ° -  +10 ° C kuid madalam kui +30 ° C. Samuti soovitame järgida antud kasutusjuhist, et tagada tootele parim lõpptulemus. Muruvaip on valmistatud parimatest koostisosadest, kuid soovitud lõpptulemust pole võimalik tagada paigaldusvigade ja valede ilmastikuolude korral.

• Paigaldage kangas vaid juhul kui välisõhu temperatuur püsib vahemikus +10 ° C kuni +30 ° C.

• Valmistage ette kangaga kaetav maapind, eemaldades sealt umbrohud koos juurtega, praht ja muu sinna mittekuuluv ning kaevake paigaldusala läbi pöörates mullapinda ülespoole (5–8 cm) ja seejärel tasandage töödeldud pinnas. Ebapiisava või ebakvaliteetse mullakihi puhul lisage pinnasele 2-3 cm ulatuses aiamulda.

• Kerige kangas lahti hästivalgustatud kohas, mitte seda venitades või rebides, vaid asetage see pikali maapinnale.

• Kangast võib lõigata ja vormida kodukääride või kipsinoaga.

• Kastke kangast iga päev, kuni muru on täielikult kerkinud (esmased idud ilmuvad 7-10 päeva pärast, hilisemad 25-30 päeva pärast). Juhul kui kastmine pole võimalik, soovitame katta ala mõnemillimeetrise liivasavikihiga, kastes seda 1-2 päeva. Peale 1 kuud kastke vastavalt vajadustele, selliselt et kangas püsiks niiskena.

Hoolitsege muru eest nagu tavaliselt (murule astumine ja niitmine on lubatud).

Muru võib niita, kui see on kasvanud 10-15 cm kõrguseks (kuid mitte vähem kui 5 cm).

Nõlvadel või tuulistes oludes on soovitatav kangas ankurdada kasutades meie kergeid U-kujulisi terasest klambreid või tihvte.

Kangast võib pinnasele paigaldada mõlemat pidi.

100% looduslik lagunev toode. Biolagunemis periood on 3-5 kuud, olenevalt maapinna tüübist, keskkonna ja ilmastikutingimustest.

Ladustades toodet kuivas kohas asjaomases pakendis, on toote eluiga pikem kui üks aasta.